Startsiden.


Flensborg.

Postkort sendt fra Flensburg 1913


                 
 
        

Erhvervs website. Info & Nyheds website. Museum & Gallerier.
www.stoeben.de www.flensburgerhafen.de www.museumshafen-flensburg.de
www.ivd24immobilien.de www.rotestrasse.de www.museumswerft.de
www.hallozuhause.de www.duglemmerdetaldrig.dk www.k-y-flensburg.de
www.ommobilien.de www.graenseguiden.dk www.yachtingheritagecentre.com
www.ccfranzen.de www.flensburger-foerde.de www.classics.robbeberking.de
www.ivd24.de www.travel-guides.dk www.galerie-kruse-flensburg.de
www.immobilien-schilke.de www.flensburg.de  
www.friesenmakler.de www.tysklandsguide.dk  
www.schutt.de www.catire.dk  
www.danhaus.de    
www.sydbank.de    
www.postbank.de    
www.commerzbank.de    
www.nospa.de Erhvervs website.  
www.johansen-immobilien.de www.swfl-netz.de  
www.robbeberking.com/de/yachtwerft.html www.yachtcharter-flensburg.de  
www.flysail.de www.fsg-ship.de  

 

Hoteller.
Land. By. Hotel. Website. Telefon.
Tyskland. Flensborg. Hotel am Fjord. www.hotelamfjord.de                      * +49 461 86080
    Hotel ramada. www.wyndhamhotels.com +49 461 84110
    Hotel Hafen Flensburg. www.hotel-hafen-flensburg.de          * +49 461 160680
    Hotel Alte Post. www.ap-hotel.de +49 461 8070810
    Hotel am Rathaus. www.hotelamrathaus.com +49 461 17333
    Hotel Ibis. www.accorhotels.com +49 461 4808920
    Hotel am Wasserturm. www.hotel-am-wasserturm.com +49 461 3150600
    Hotel wassersleben. www.hotel-wassersleben.de +49 461 79420
  Holnis. Faehrhaus holnis. www.faehrhaus-holnis.de                  * +49 4631 61330
  Holnis. Ostsee Strandhaus. www.ostsee-strandhaus-holnis.de +49 4631 622071
  Gluckburg. Hotel Alter Meierhof. www.alter-meierhof.de +49 4631 61990
      www.dasjames.com  
      www.hotel-nordig.net  
         

Restauranter.
Land. By. Restaurant. Website. Telefon.
Tyskland. Flensborg. Roterhof. www.roterhof.de +0461-5052370
    Weinstube Flensburg. www.weinstube-flensburg.de              * +0461-12876
    Børskeller. www.boersenkeller-flensburg.de         * +49 461 23338
    Cafe Extrablatt. www.cafe-extrablatt.com                    * +49 461 1829874
    Gnomenkeller. www.gnomenkeller.de                         * +49 461 22116
  Gluckburg. Strandhotel Gluckburg. www.strandhotel-gluckburg.de +49 4631 61410
  Gluckburg. Glueckselig. www.glueckselig.de +04631-44435222
    Gosch. www.gosch.de                                     * +49 461 18285330
    Restaurant im alten speicher. www.restaurant-im-alten-speicher.de +49 461 12018
      www.hansenbrauerei.de  
      www.restaurant-piet-henningsen.de +0461-24576
         
         
         

Lejligheder & Værelser.
Land. By. Lejligheder & Værelser. Website. Telefon.
Tyskland. Flensborg.   www.fewo1846.de  
      www.port54.de  
      www.flensburg.apartments  
      www.johannis59.fewodu.de  
      www.ferienwohnung-flensburg-sonwik.de  
      www.feriewohnung-wassersleben.de  
      www.beachhouse-flensburg.de